پست های داغ

آخرین ویدیوها

تفنگ بادی

تفنگ بادی

<p>در این مقاله تیم کماندو کمپینگ میخاد  شما را با تاریخچه تفنگ بادی آشنا بکنه بحث و گفتگویی راجب تفنگ بادی در این زمینه داشته باشیم.</p> <h2><br />تاریخچه تولید تفنگ بادی</h2> <p><br />اولین تفنگ بادی را که به دست بشر ساخته شده میشه بلوپایپ نام برد  که در دوره انسانهای اولیه برای شکار استفاده میشده.</p> <p><br />بلوپایپ از یک لوله ای طویل که در قدیم از چوب بامبو یا تنه های درخت ساخته میشده،...

چه ساچمه‌ای برای تفنگ بادی انتخاب کنیم

چه ساچمه‌ای برای تفنگ بادی انتخاب کنیم

انتخاب ساچمه یکی از دغدغه‌های هر تیرانداز است، چرا که با توجه به طیف وسیع ساچمه‌ها چه از لحاظ ظاهر و چه از لحاظ وزن وجنس گزینه‌های بسیار زیادی پیش روی مصرف‌کننده خواهد بود که این امر موجب پیچیدگی انتخاب ساچمه شده است و حتی در آخر ممکن است به انتخاب درست و کارآمد منجر نشود! درابتدا باید هدف خود از تیراندازی را مشخص کرد؛ باید توجه داشت و تعیین نمود که قرار است با ساچمه چه کاری را انجام بدهیم و به دنبال چه هدفی هستیم؛ هدف‌زنی، شکار، تخریب، نفوذ، برد بیشتر

منطقه کالمند بهادران

منطقه کالمند بهادران

منطقه حفاظت شده كالمند_بهادران درجنوب مركز استان يزد قرار دارد. وسعت اين منطقه حدود 250 هزار هكتار برآورد شده است. بلند ترين نقطه اين منطقه در كوه مدوار با ارتفاع 3290 متر و پست ترين نقطه آن در كفه مهدي آباد 1400 متر از سطح دريا قرار دارد. ميزان بارندگي در نقاط مختلف اين منطقه متفاوت بوده و از حداقل 50 تا حداكثر 150 ميلي متر در سال متغير مي باشد. آب و هواي اين منطقه تابع سيستم كلي شرايط آب و هواي حاكم بر استان يزد مي باشد و داراي اقليم خشك وبياباني مي باشد.

کالیبر 4.5 یا 5.5

کالیبر 4.5 یا 5.5

یکی از ابتدایی‌ترین سوالات در بحث تیراندازی این است که کالیبر مناسب چه کالیبری‌ست؟ برای تفنگ بادی باید چه کالیبری را انتخاب کرد؟ کالیبر ۴.۵ بهتر است یا ۵.۵؟

سفارش به تيراندازی در دین اسلام

سفارش به تيراندازی در دین اسلام

تیراندازی در اسلام، بسیار مورد توجه بوده، به حدی که خود ائمه معصومین علیه السلام نیز در این رشته ورزشی که در واقع رزمی نیز هست، شرکت نموده و حتی شرط بندی در آن را نیز، به خلاف اکثر موارد دیگر جایز می شمردند.